Stemple i pieczęcie


Antyki-galicja.pl oferuje Państwu unikatowe przedmioty kolekcjonerskie, jakimi są stemple oraz pieczęcie. Ich solidne wykonanie, wyjątkowy wygląd oraz rok produkcji czynią z nich okazy, o które zabiega każdy kolekcjoner. W naszym sklepie odnajdą Państwo stemple oraz pieczęcie pochodzące z różnych okresów historii.


Krótka historia pieczątek
Z pewnością mało kto, widząc stempel na urzędowym druku, zastanawia się nad przeszłością pieczątek. Jednakże one już wieki temu stały się symbolem prestiżu. Starożytni Grecy produkowali suche stemple z kamieni oraz kości słoniowej. Trudności sprawiała słaba jakość i trwałość odbicia, jednak było to coś zupełnie nowego – stąd cieszyło się dużym uznaniem. Chociaż technologia poszła do przodu, przekonanie te przetrwało do dnia dzisiejszego. Dowodem okazują się liczne wzory pieczęci zastrzeżone w Urzędzie Patentowym – zazwyczaj przez kancelarie adwokackie oraz instytucje państwowe.


Wartość kolekcjonerska stempli i pieczęci
Wyjątkowość oraz prestiż posiadania stempli, jak i pieczęci sprawia, iż stają się przedmiotem westchnień wielu kolekcjonerów. W naszym sklepie odnajdą Państwo okazy, które zachwycą nawet tych najbardziej wymagających. Oferujemy stemple oraz pieczęcie pochodzące najczęściej z XIX wieku z różnych miejsc na świecie, chociażby Francji czy Austro-Węgier. Wszystkie przedmioty z naszego sklepu przechowywane są z należytą uwagą, dlatego gwarantujemy Państwu niezwykłą radość z poszerzania własnej kolekcji.

Kryształowa pieczęć ,1900 r. Kryształowa pieczęć ,1900 r.
Producent: Antyki Galicja
Cena:

1 600,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
przedwojenny stempel z homogramem przedwojenny stempel z homogramem
Producent: T_Antyki
Cena:

180,00 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl