Pióra 


Obecnie osoby posługujące się wiecznymi piórami są uznawane za eleganckie. Dzisiaj pióro jest symbolem dobrego smaku. W naszej ofercie znajdą Państwo bogaty wybór przepięknych klasycznych piór, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom tego wyjątkowego przyrządu do pisania. Przedmioty oferowane w naszym sklepie cenione są ze względu na estetykę kreślonych znaków. Pióra można też używać podpisując pisma biznesowe, taki dodatek z pewnością doda powagi w gabinecie. Będzie ono również doskonałym prezentem dla szefa, brata lub męża.


Historia pióra
Pierwsze przyrządy do pisania przypominające pióra znaleziono już w grobowcu Tutenchamona. Była to zaostrzona rurka trzcinowa włożona w miedzianą oprawkę z atramentem. Do końca wieku XVIII za narzędzia umożliwiające pisanie służyły pióra gęsie. Ostatecznie pióra ptasie zastąpiły materiały sztuczne, a ostrą końcówkę - metalowe stalówki. Wynaleziono też sposób, który pozwalał na przechowywanie atramentu wewnątrz przyrządu bez konieczności częstego moczenia pióra w cieczy.


Antyki-galicja – różnorodność przedmiotów kolekcjonerskich
W ofercie sklepu Antyki-galicja pl. posiadamy pióra różnych stylów, wykonane w wielu krajach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl